Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 marca 2014
Zespół Pieśni i Tańca „Bańdurka” z Łowicza szuka osób do grupy tanecznej i kapeli. Do zespołu mogą dołączyć wszyscy chętni. Zespół szczególnie zachęca jednak chłopców, ponieważ brakuje partnerów do tańca. Nabór do zespołu odbędzie się w niedzielę 23 marca 2014 r. w sali sportowej na pierwszym piętrze Pływalni Miejskiej przy ul. Kaliskiej 5 o godz. 17:00.
Zespół Pieśni i Tańca „Bańdurka” powstał „Z miłości do folkloru”. Założony został w lutym 2012 roku, przez grupę młodych ludzi. Trzy miesiące później zadebiutował w Łowiczu na II Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Opoczno 2012″. W lipcu zdobył I miejsce na III Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli.

W sierpniu z powodzeniem reprezentował nasz kraj na festiwalu folklorystycznym w Rumunii. We wrześniu „Bańdurka” tańczyła na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Zespół był też zapraszany na imprezy organizowane przez firmy i osoby prywatne. Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Jacek Lewandowski, kierownikiem muzycznym – Albert Krupiński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]