Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2014
Julia Vikman absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Pietrozavodsku w klasie fortepianu, liderka i założycielka zespołu Julia Vikman Band wystąpi w Łowiczu! Koncert pt. „Ballady i Romanse Rosyjskie” odbędzie się w czwartek, 30 stycznia 2014 r. o godz. 19.00 w Kawiarni „Powroty”, mieszczącej się przy Starym Rynku 24, obok ratusza miejskiego.
Podczas koncertu usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. Piosenki takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr 535 430 378 lub 602 638 994.
www.kawiarniapowroty.pl Bilet na występ kosztuje 20 zł.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a swoje zainteresowania muzyczne wyniosła z domu rodzinnego od rodziców, którzy byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne. Duże zainteresowanie kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje po Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W 2008 r. Julia Vikman wydaje, nagraną w Radiu Gdańsku, płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 r. pojawił się drugi album Julii - "Bielyje rozy" www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak "Kalinka" czy "Oczy czarne" wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu - jak piosenka "Milenkij ty mój", wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór "To ostatnia niedziela" prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki - po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu gospodyni.

Po premierze 13 lipca 2013 r. w sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem „Ballady i romanse rosyjskie” www.smarturl.it/birr, która już staje się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German Julia Vikman Band to zespół w międzynarodowym składzie z siedzibą w Trójmieście, założony w 2005 roku z inicjatywy Julii Vikman. W 2008 roku wydał nagraną w Studio Radia Gdańsk płytę pt. "Podmoskiewskie Wieczory", w nagraniu, której wzięli odział muzycy z polskiej sceny jazzowej m.in. Emil Kowalski, Janusz Mackiewicz. Na swoim koncie mają występy na Zamku Królewskim (Warszawa), International Theater Frankfurt, Grand Hotel (Sopot, Kraków), oraz imprezach plenerowych na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Moscow City Ballet, Chórem Aleksandrowa i innymi.
design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]