Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 - 24 lutego 2022

Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza do udziału w zajęciach warsztatowych w ramach „Artystycznych ferii zimowych z biblioteką”. Warsztaty odbywać się będą w dniach 16 – 17 lutego i 23 – 24 lutego 2022 r. Pierwsze, dotyczyć będą historii i fotografii.

Zajęcia poprowadzi przewodnik PTTK i fotografik - Jacek Rybus, który opowie o zabytkach Łowicza i okolicy, a także o swojej pasji. Drugiego dnia zajęć uczestnicy w przestrzeni miasta samodzielnie wykonają fotografie, które umieszczone zostaną na stronie internetowej i profilu społecznościowym biblioteki.

Drugie dotyczyć będą malarstwa ludowego. Zajęcia poprowadzi twórczyni ludowa Barbara Frątczak, która zaprezentuje swoje prace, opowie o tajnikach malowania, dekorowania oraz motywach, inspiracjach łowicką sztuką ludową. Podczas zajęć uczestnicy dekorować będą przedmioty użytkowe.

Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 9 – 13 lat. Początek zajęć każdego dnia - godz. 11.00.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 76 03. Liczba osób ograniczona.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów warsztatów z powodu sytuacji epidemicznej w kraju.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]