Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Anna Sejdak
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Anna Sejdak pochodzi z Kocierzewa. Obecnie jest mieszkanką Łowicza. W jej rodzinie przywiązanie do folkloru było bardzo „żywe”. Zainspirowana twórczością swojej mamy postanowiła nauczyć się haftu łowickiego ręczno-maszynowego. Haftem łowickim zajmuję się już 10 lat. Haftuje przy użyciu maszyny Singer, głównie motywy kwiatowe. Przemyślane kompozycje i ciekawe połączenie barw czynią jej wyroby małymi dziełami sztuki. W swojej ofercie twórczej posiada przepiękne chusty i szale.

Dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodzieży zafascynowanej łowickim folklorem, cieszą się krawaty, paski i bransoletki z motywem łowickich kwiatów. W ofercie Anny Sejdak znajdziemy również torebki łowickie. Małe, ale jakże pięknie zdobiące codzienny strój każdej kobiety.

Warto podkreślić, że Anna Sejdak zajmuję się również wyrobem łowickich strojów ludowych: damskich, męskich i dziecięcych. Bogactwo kolorów jakie stosuje sprawiają, że jej hafty są bardzo żywe. Jej wyroby pozbawione są ingerencji techniki komputerowej, co czyni je jeszcze bardziej wartościowymi.

Kontakt tel:. 46 837 64 29; 888 134 735; 787 260 940
E-mail: anna.sejdak@wp.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]