Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 marca 2014
Łowicki przewodnik PTTK i prezes Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha” – Adam Szymański, był kolejnym gościem spotkań z cyklu „Ludzie z pasją”, realizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu.
Podczas spotkania, które odbyło się wczoraj 12 marca 2014 r. w siedzibie placówki, opowiadał on m.in. o swojej pasji, którą jest jazda na rowerze, a także przybliżył historię powstania KTK „Szprycha” w Łowiczu. Zachęcał on licznie przybyłą młodzież do podejmowania aktywności fizycznej oraz poznawania historii regionu i jego zabytków na rowerze.

Aby ułatwić cyklistom dotarcie do najciekawszych miejsc leżących na danym terenie, tworzone są odpowiednie szlaki: rowerowe, piesze, konne. Warto z nich korzystać, bo przynoszą one z reguły wiele przyjemności.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób oznacza się takie szlaki i co zabrać ze sobą na rowerową wycieczkę. Na zakończenie Adam Szymański zaprosił wszystkich do udziału w rajdach organizowanych przez łowicki oddział PTTK, które każdego roku przyciągają wielu uczestników.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]