Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 stycznia 2014
Na prośbę mieszkańców, 28 listopada 2013 r.. Burmistrz Łowicza i Rada Miejska w Łowiczu zaakceptowała zmiany w stawkach za pozostawienie auta w Strefie Płatnego Parkowania. Wśród nich znalazła się ta najistotniejsza dla kierowców, dająca możliwość pozostawienia samochodu w strefie bez uiszczenia opłaty na 30 min. Nowe zasady obowiązywać będą od 17 stycznia 2014 r.
Kierowcy będą mogli, co prawda pozostawić samochody bezpłatnie na 30 min. w Strefie Płatnego Parkowania, ale zobowiązani będą do pobrania z parkometru, uprawniającego do tego biletu. Następnie taki bilet będzie musiał się znaleźć za szybą samochodu. Po upływie 30 minut, będzie trzeba pobrać kolejny, ale już płatny bilet.

W strefie będzie można bezpłatnie zaparkować tylko raz. Gdy ktoś będzie chciał zaparkować samochód po raz drugi, będzie już musiał kupić bilet.

Inną zmianą w dotychczasowych zasadach funkcjonowania strefy jest zmniejszenie miesięcznej opłaty abonamentowej na drugi i kolejny samochód tego samego właściciela. Wynosić ona teraz będzie 20 zł. Zmianie nie ulegnie wykupienie abonamentu na pierwsze auto i nadal kosztować będzie 80 zł.

Bardzo dobrą wiadomością dla kierowców jest także zmniejszenie opłaty za niewykupienie biletu z 50 do 30 zł. Aby jednak tak się stało kierowca musi uregulować należność w ciągu 3 dni roboczych. Jeśli nie uiści opłaty w wymaganym terminie, należność wyniesie 50 zł.

W najbliższy czwartek parkometry zostaną przeprogramowane. Pojawią się także nowe tabliczki informacyjne, w jaki sposób wydrukować bezpłatny bilet.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]