Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 grudnia 2013
Łowicki Ośrodek Kultury otrzyma kwotę 13.031 euro z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, z programu „Młodzież w działaniu”. Projekt ŁOK-u „ We are different, but we are all European” został wybrany jako nieliczny spośród 739 złożonych pod koniec września wniosków.
Dotyczy on wymiany młodzieżowej 3 europejskich krajów: Polski,Turcji i Włoch, z mniejszych ośrodków miejskich, które są regionalnymi centrami kultury. Tematem wymiany jest lokalna kultura i jej oddziaływanie na społeczeństwo.

W lipcu w Łowiczu na kilkudniowych warsztatach tańca i muzyki ludowej spotkają się byli członkowie Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” (w wieku 18-25 lat) i ich rówieśnicy z partnerskich miast.

Odbędą się prezentacje lokalnej kultury krajów uczestniczących i prezentacje na temat UE. Wizyta przygotowawcza liderów z Turcji i Włoch odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2014 roku podczas Dni Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]